Otázka IZIP - Citát z Lidových novin z prosince minulého roku

sobota 8. říjen 2011 17:50

Už jsem to publikoval jednou - 10. 12. 2010 na centrum.cz . Ale ve světle posledních zpráv o tom, co se kolem výborného IZIP děje, mám takový dojem, že je to nutno opakovat. Hlavně by mě zajímalo, proč se o tom v novinách tak málo a tak nezajímavě píše... 


"Velmi štědře se ke svým zaměstnancům zachovala společnost IZIP, která spravuje elektronické zdravotní knížky. Loni totiž vyplatila svým devíti zaměstnancům 59 miliónů korun. Každý z nich si tak vydělal průměrně 546 tisíc korun měsíčně, a to převážně z peněz pojištěnců Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Zprávu přinesla čtvrteční Mladá fronta Dnes (MfD) s odvoláním na výroční zprávu společnosti. Paradoxem je, že zmiňovaných devět zaměstnanců dostávalo takovéto částky i přesto, že projekt elektronických zdravotních knížek nefunguje tak, jak by měl. Zdravotní údaje o pacientech totiž sdílí přes internet jen minimum lékařů. Navíc měla firma po odečtení platů zisk jen pět miliónů.

„Je to velmi nadprůměrné odměňování, i když pro mě je důležitější, aby služba začala přinášet úspory. Teď je evidentní, že systém nefunguje. Ordinace aktivně nespolupracují,“ řekl šéf správní rady VZP a poslanec ODS Marek Šnajdr, někdejší náměstek ministra zdravotnictví, který naznačil, že pojišťovna by IZIP mohla začít dávat méně peněz než dosud."

Citát Lidových novin. No comment.

A vlastně ano: jaké odměny asi pobírají členové správní rady a komu IZIP patří? Majitelé se jmenují Cabrnoch, Ouzký a Hronek. Milan Cabrnoch je europoslanec za ODS, Miroslav Ouzký je také europoslanec za ODS a Pavel Hronek je podnikatel. Tak teď no comment.

Alex Koenigsmark

Alex Koenigsmark

Alex Koenigsmark

o životě, lásce a smrti

spisovatel, scénárista, přítel koček

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora