česká literatura v Lidovkách tento týden

pondělí 3. říjen 2011 13:26

Poměr Česká literatura vers. Ostatní  v LN (sbírám na výzvu dr.Peňáse, abych doložil své tvrzení, že i v intelektuálním deníku je česká kniha naprostou popelkou):

Sobota 24.9. :     1 text o Seifertových spisech (M.Švagrová) - sloupek 5x 22 cm. V příloze rozhovor se spisovatelem, ale izraelským.

Pondělí 26.9.:     česká literatura 0.

Úterý  27.9.:       česká literatura 0.

Středa 28.9.:       svátek, noviny nevycházejí

Čtvrtek 29.9.:     česká literatura 0

Pátek 30.9.:        česká literatura 0

Sobota 1.10.:       normální vydání česká literatura 0, 1 text o televizi, 1 text výborně a vtipně napsaná poměrně rozsáhlá recenze o tom, že jeden americký film není moc dobrý, v příloze o dalším dílu spisů V.Havla, po jistém váhání uznávám jako text o české literatuře.

(Váhám proto, že asi tři nebo čtyři autoři fungují pro redakce jako fíkový list a Havel jako exprezident a celebrita patří mezi ně. Je samozřejmě otázka, zda články o knize paní Obermannové o něm jsou vlastně o literatuře, nebo patří do společenské rubriky. Rozhodně zabírají prostor, kde by se mohlo psát o nějaké skutečné knize. Kdysi patřilo jaksi k nepsaným vlasteneckým povinnostem a otázkám svědomí redaktorů o nových českých knihách referovat, nicméně chápu, že doba a majitelé se změnili.)

Pondělí 3.10: česká literatura O, -

Alex Koenigsmark

Alex Koenigsmark

Alex Koenigsmark

o životě, lásce a smrti

spisovatel, scénárista, přítel koček

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora